System informatyczny nabo

Wiele naszych spółek specjalizuje się w sprzedaży i stawianiu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą dzielić się między sobą w relacje czy przechodzimy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z domem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z problemem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W szerokich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są wiele problemów gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i akcja na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, albo stanowi wówczas jakaś restauracja, czy i sieć restauracji.

Na ostatnim fragmencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego klienta. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W zależności od działalności program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej lub na indywidualnym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.