Stosunki miedzynarodowe studia

Kontakty międzynarodowe są bardzo powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w powierzchniach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, i nie po kilku miesiącach, jak zatem było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na nowy kraniec świata nie posiada już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych drodze współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się silniejsze i popularniejsze, oraz co za tym idzie - i znacznie częstsze. Obecnie bez problemu można zdobyć się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa kultura i indywidualne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo ważna wylądować w Azji, w Afryce czy na tropikalnej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grupie Europejskiej a wszelki jej człowiek może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która potrzebuje otrzymać nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na zatrudnieniu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie praktyczne są w współczesnym przykładu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio trafiając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w naszej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na stanie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To korzystne w odpowiednich negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.